Revija Ognjišče - Gost meseca

s. Aleša Stritar, oblikovalka internetnih strani katoliške Cerkve

Ko je šla s. Aleša Stritar v samostan, je vse risarske pripomočke pustila doma, kajti menila je, da bo v samostanu služila Bogu in ljudem le z molitvijo. Mislila je, da se je za vedno poslovila od tega, česar se je naučila v srednji šoli za oblikovanje. Toda njena nadarjenost in izobrazba sta ji pomagala pri uvajanju otrok in odraslih v praznovanje in pri oblikovanju internetnih strani katoliške Cerkve v Sloveniji. Njene izkušnje dela na internetu bodo zanimive, njene misli o praznovanju pa koristne.

"Zdi se mi, da je pomembno, da starši otroke vzgajajo za odločanje. Pri internetu gre za podobno stvar kot pri televiziji. Nič ne koristi, če otroku doma prepovejo uporabljati računalnik, ker ga bo lahko uporabljal v šoli, knjižnici ali pri prijatelju. Gre za doslednost staršev in vzgojiteljev pri vzgoji in za to, da so z otroki in jih naučijo odločati se, da bodo ene strani obiskovali, drugih pa ne. Otroke in mladostnike je potrebno naučiti, da bodo le omejen čas brskali po interentu, ker bi jim sicer zmanjkalo časa za učenje in pisanje nalog pa tudi za pomoč staršem in bodo naslednji dan zaspani v šoli. Sicer pa je na internetu veliko pozitivnih vsebin, ki lahko obiskovalca nagovorijo k dobremu. Če obišče slabe strani, pa ga seveda lahko nagovorijo tudi za slabo. Zato je zrelo odločanje še kako važno," pravi sestra Aleša.

Lokacija: